Ewa Ledóchowicz - Yale University Press
Academic and non-fiction books
Publishers’ Eastern and Central European Representative

Yale University Press


dystrybuowane z John Wiley & SonsYale University Press

47 Bedford Square
Londyn WC1B 3DP
Anglia

tel  44 20 7079 4900
fax 44 20 7079 4901

karen.mctigue@yaleup.co.uk
http://www.yalebooks.co.uk

Równie prestiżowe jak uczelnia, z którą jest związane, wydawnictwo Yale University Press początkowo słynęło z publikacji na temat architektury i historii sztuki. Obecnie w jego ofercie znajdują się pozycje z szeregu dziedzin – od polityki i historii tematów aktualnych po muzykę czy religię. Niemniej jednak sztuka, na której YUP zbudowało swoją historię i reputację, nadal pozostaje kluczowym obszarem zainteresowań wydawnictwa. Yale University Press podpisało liczne umowy największymi muzeami, dzięki czemu zyskało status wiodącego wydawcy w dziedzinie sztuki na świecie.

 

 

 

Dodatkowo, wśród licznych publikacji znaleźć można między innymi serię poświęconą wschodzącym gwiazdom poezji amerykańskiej (Yale Series of Younger Poets) oraz niezwykły projekt o nazwie The Anchor Bible Series, który od ponad 50 lat zajmuje się analizą i publikacją najnowszych wyników badań poświęconych Biblii i tematyce biblijnej.

Książki Yale University Press cieszą się uznaniem wśród krytyków, zdobywały również takie nagrody literackie jak amerykańska National Book Award czy Nagroda Pulitzera.

 

Powrót do listy wydawnictw