Ewa Ledóchowicz - Seagull Books
Academic and non-fiction books
Publishers’ Eastern and Central European Representative

Seagull Books

 

 

dystrybuowane przez The University of Chicago Press
dystrybuowane z John Wiley & Sons
Seagull Books

Circus Avenue 26
  700017 Kalkuta
Indietel  91 33 22873737
fax 91 33 22877924

books@seagullindia.com
http://www.seagullindia.com

Kiedy w 1982 roku Naveen Kishore zakładał Seagull Books, przyświecała mu chęć stworzenia miejsca dla publikacji książek związanych ze sztuką i tematyką jej pokrewną. Sam opracował większość z pierwszych wydanych tytułów, jak również materiały promocyjne i katalogi wydawnictwa. Innowacyjny layout i śmiałe, pomysłowe wykorzystywanie zdjęć, szybko stały się jego znakiem rozpoznawczym.

 

 

W 1987 roku powstała fundacja Seagull dla Sztuk (Seagull Foundation for the Arts), która miała umożliwić wydawnictwu sprostanie potrzebom badaczy i artystów. Celem fundacji było promowanie sztuk scenicznych i wizualnych (kina i teatru) – zarówno tradycyjnych, jak i współczesnych – a także udokumentowanie i zachowanie kulturalnej aktywności, w tym publikacja książek i magazynu związanego z teatrem, organizowanie forów i seminariów oraz świecenie przykładem w kwestii dobrego designu.

Mające swe siedziby w Londynie i Kalkucie, wydawnictwo Seagull Books powstało z potrzeby publikacji niszowych, rzeczowych i dogłębnych prac poświęconych sztukom alternatywnym, niekomercyjnym i eksperymentalnym.

The University of Chicago Press dystrybuuje książki wydawnictwa Seagull Books na całym świecie, z wyjątkiem Indii.

 

Powrót do listy wydawnictw