Ewa Ledóchowicz - Cornell University Press
Academic and non-fiction books
Publishers’ Eastern and Central European Representative

Cornell University Press


dystrybuowane z NBN InternationalCornell University Press

Sage House
512 East State Street
Ithaca, NY 14850
Stany Zjednoczone

tel  607 277 2338
fax 607 277 2374

ndg5@cornell.edu
http://www.cornellpress.cornell.edu

Cornell University Press powstało w 1869 r., co czyni je najdawniej założonym uniwersyteckim wydawnictwem w Stanach Zjednoczonych. Od samego początku wydawnictwo wyróżniało się bogatą ofertą tematyczną.

Obecnie CUP wydaje około 150 książek rocznie z dziedzin takich jak antropologia, historia, historia sztuki, kulturoznawstwo, krytyka literacka i teoria literatury, filozofia, polityka i stosunki międzynarodowe czy socjologia, a także studia miejskie, studia azjatyckie, slawistykę i studia eurazjatyckie. W ofercie znajduje się również seria poświęcona miastu i stanowi Nowy Jork.

 

 

W 2010 r. Cornell University Press otrzymało od znaczącą prywatną subwencję, umożliwiającą wydawnictwu publikację niszowych tytułów z dziedzin humanistycznych, co dodatkowo wzbogaciło jego ofertę.
 

 

Od wczesnych lat 90-tych główna siedziba wydawnictwa znajduje się w Sage House – gotyckim budynku o historii równie długiej jak historia samego wydawnictwa – i na dawnej posesji jednego z wczesnych darczyńców uczelni Cornella.

 

 

Powrót do listy wydawnictw