art, academic and non-fiction books
publishers’ Eastern and Central European representation

Nazwij swoją listę

Sprzedawać nasze książki?

 

 

Poniższe informacje to ogólne warunki zamawiania i sprowadzania książek wydawnictw, które reprezentujemy. Należy jednak pamiętać, że każdy klient traktowany jest indywidualnie, my zaś nie jesteśmy skostniałą, nieprzystępną instytucją o sztywnych zasadach.

Zawsze chętnie służymy radą oraz pomocą. A zatem, w celu ustalenia szczegółowych warunków współpracy, prosimy o kontakt: info@ledochowicz.com


 

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

 

 

Aby sprzedawać książki wydawców, których reprezentujemy, potrzebny jest przede wszystkim entuzjazm :)

Ponadto, sprzedający książki musi posiadać konto handlowe w odpowiedniej angielskiej hurtowni – w zależności od tego, książkami którego wydawnictwa jest zainteresowany. Lista hurtowni wraz z przypisanymi do nich wydawnictwami oraz formularze otwarcia konta znajdują się na stronie "materiały do pobrania".

Jeśli posiadasz już konto u naszych dystrybutorów, skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółowych warunków współpracy. Serdecznie zapraszamy!

Jeśli jednak konta nie posiadasz, zachęcamy do jego otworzenia. Otwarcie i prowadzenie konta jest bezpłatne oraz nie obliguje do zamawiania określonej liczby książek. Klientowi przysługuje rabat handlowy, odroczenie płatności faktury (płatność w funtach lub w euro), a także – w większości przypadków – prawo do zwrotu zamówionych książek w ciągu 12 miesięcy od momentu wystawienia faktury (na własny koszt; książki nie mogą być zniszczone).

Klient zamawiający książki pokrywa koszt dostawy. Książki mogą być dostarczone następująco:

 • Za pomocą Tradycyjnej poczty (Royal Mail) – koszt przesyłki uwzględniony będzie na fakturze z hurtowni. Orientacyjną wartość paczki można wyliczyć samodzielnie na stronie http://www.royalmail.com lub poprosić hurtownię o dokładną wycenę. Korzystanie z usług zwykłej poczty jest  zazwyczaj korzystne jedynie w przypadku małych zamówień. Warto również pamiętać, że czas oczekiwania na przesyłkę bywa dość długi oraz nie ma możliwości śledzenia przesyłi on-line.
   
 • Za pomocą WBS-u, czyli Worldwide Book Services (http://www.worldwidebookservices.com) – przewoźnik specjalizujący się w transporcie wyłącznie książek. Wymaga podpisania umowy, co oznacza, że koszt dostawy książek nie będzie wyszczególniony na fakturze z hurtowni, przewoźnik wystawi klientowi osobną fakturę. Transport książek z hurtowni do siedziby przewoźnika jest zawsze darmowy i trwa maksymalnie do 5 dni roboczych. Dalszy transport, czyli od siedziby przewoźnika do zamawiającego książki, odbywa się na koszt zamawiającego, według indywidualnie ustalonej z przewoźnikiem taryfy.
   
 • Za pomocą innych popularnych przewoźników, taki jak np.
  DPD (http://www.dpd.co.uk) lub
  DHL (http://www.dhl.co.uk).

   
 • Albo w dowolny sposób, wskazany przez zamawiającego.